چگونه تولید محتوا درست کنیم

توحید عزیززاده در فروردین ۱۹, ۱۳۹۸
چگونه تولید محتوا درست کنیم

چگونه تولید محتوا درست کنیم در این مقاله به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت و شما را به صورت کامل از نحوه تولید محتوا تخصصی که مفید باشد آگاه خواهیم کرد.

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟ امروزه تاکید بیشتر سئو بر تولید محتوا با کیفیت است. تولید محتوای با کیفیت باعث می شود که رتبه وبسایت شما به طور چشمگیری افزایش پیدا کند. برای همین اکثر مدیران وبسایت ها یکی از بخش های خود را به تولید محتوااختصاص داده اند و سعی می کنند که بلاگ نویسان با تجربه ای را در این زمینه استخدام کنند.

یکی از مشکلات اصلی این بلاگ نویسان، ایجاد محتوای مناسب با کسب و کار می باشد. اینکه چگونه محتوایی را تولید کنند که مناسب با مخاطبان وبسایت باشد و پیدا کردن یک منبع معتبر کاملا سخت است.

ما در این ترجمه مقاله میخواهیم در خصوص راهکار همین مشکل با شما صحبت کنیم.اینکه شما چگونه یک محتوای مناسب تولید کنید و چه مواردی برای آن نیاز دارید. پس با سئوکار باشید.

داشتن ایده برای تولید محتوا

اولین قدم ایجاد ایده تولید محتوا می باشد. شما اول باید موضوع وب سایت و مقالات خود را تعیین کرده و بعد براساس آنها شروع به تولید ایده و یک موضوع جدید کنید. یک دفترچه در کنار خود داشته باشید و موضوعات مرتبط را بنویسید و بهترین موضوع را انتخاب کنید.

لیست کلمات کلیدی را تهیه کنید

یکی از دلایل فنی که شما به تولید محتوا میپردازید، به کار بردن کلمات کلیدی داخل وبسایتتان میباشد. لیست کلمات کلیدی که میخواهید برروی آنها برنامه ریزی کنید را بنویسید و شروع به نوشتن کنید.برای اینکار میتوانید از ابزارهای سئو برای تولید محتوا استفاده کرده و کلمات و عبارت مرتبط که بیشترین جستجو را دارند را بیابید.

از ابزارهای تولید کننده عبارت مرتبط با کلمات کلیدی استفاده کنید

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟

غیر از گوگل، ابزارهای بسیاری وجود دارند که با توجه به کلمه کلیدی ، عبارت مورد نظر را تولید میکنند. یکی از ابزارها و وبسایتها ubersuggest است که بهترین عبارتهای که دارای بیشترین میزان جستجو هستند را به شما نشان میدهد.

نوشتن عنوان در تولید محتوای گیرا و جذاب

متسفانه یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد تازه در نوشتن محتوای خود می کنند، عنوان محتوای خود را دست کم میگیرند یا یک عنوان کلی می نویسیند مانند ” روشهای افزایش بازدید وبسایت ” این عنوان علاوه براینکه تکراری می باشد مخاطبان کمتری به خود می گیرد. عنوان مهمترین بخش است زیرا درعنوان می توانید کلمات کلیدی و یا عبارتهای مهم را به طور هوشمندانه به کار ببرید و از همه مهمتر اینکه این عنوان محتوای شماست که کاربر را جذب می کند پس در نوشتن آن دقت بسیاری کنید.محتوای وبسایتهای رقیب خود را چک کنید

قبل از تولید محتوا، مقالات وبسایتهای رقیب را بررسی کرده و سعی کنید که کاستی هایی که در تولید محتوا آنها وجود دارد را در بخش محتوای وبسایت خود رفع کنید اگر هم اصلا درحوزه کاری شما مقاله خوبی وجود ندارد، این کاملا به نفع شماست و لازم نیست که تلاش زیادی برای بالا آمدن وبسایت خود بکنید.

نیاز کاربر در تولید محتوا را در نظر بگیرید

مخاطب اصلی محتوای وبسایت شما، کاربرانتان می باشند پس باید محتوایی تولید کنید که نیاز های آنها، مسائل روزانه و تمامی ویژگی هایی که به دنبال هستند را مورد پوشش قرار دهد. کاربران، ساعت هایی زیادی را دراینترنت تلف می کنند تا بتوانند مطلب مورد نیاز خود را پیدا کنند، اگر شما بتواند نیازهای اصلی آنها را از طریق تولید محتوا مورد پوشش قرار دهید، میتوانید به یک منبع معتبر تبدیل شوید.

به موضوع اصلی سطحی نپردازید

یکی از مشکلات اصلی اکثر مقالات وبسایتها این است که مطالب کاملا تیتروار و بدون بیان جزییات مطرح می شود.اگر شما به مساله تخصصی می پردازید، باید سعی کنید تمامی اطلاعات و مسائل جز آن را بیان کنید. جزیی پرداختن به موضوع اصلی باعث تمایز وبسایت شما با دیگران می شود.

در چند مقاله متفاوت به بررسی موضوع بپردازید

گاهی بعضی از موضوعات هستند که چند جنبه برای توضیح دارند اما با یک موضوع یکسان. برای مثال همین مقاله که برای شما نوشتیم. روش های تولید محتوا فراوانی با جنبه های مختلفی وجود دارد. شما می توانید در هر مقاله، روش ها و ایده های مختلف را توضیح دهید. البته این نکته را در نظر بگیرید که ایده های شما باید دارای جنبه های مختلفی باشند نه اینکه دنباله هم باشند.

مخالف بقیه بنویسید

اجازه بدهید که با یک مثال این مورد را بیان کنیم. شما به عنوان یک بازاریاب محتوا نقش مفید شبکه های اجتماعی را م یدانید و آن را یک نیاز ضروری می دانید و همه در این خصوص دارای نظر یکسان با شما هستند اما شما ایندفعه به جای خوبی شبکه های اجتماعی برای بازاریابی محتوا، ضررهای آن را بنویسید. این نوع مقالات نشان میدهد که شما به نکاتی توجه میکنید که دیگران توجهی نمی کنند و باعث تمایز شما با دیگران می شود. به اینها در دنیای تولید محتوا میگویند ” تکنیک خوانده شدن مقاله ”

یک لیست از مقالات تولیدی خود داشته باشید

یک لیست کامل از تمامی مقالات تولیدی وب سایت خود تهیه کنید. مزیت اینکار این می باشد که شما به راحتی میتوانید نسبت به موضوع اصلی وبسایت خود، به بقیه بخش ها بک لینک بدهید.

بهترین مقالات تولیدی دیگر وب سایت را قرار دهید

همیشه هستند افراد متخصصی که برای دیگر وبسایتها می نویسند. شما باید این افراد را پیدا کنید و مقالات آنها را در وبسایت خود قرار دهید. منظور ما کپی کردن نیست بلکه به شیوه و نگارشی متفاوت محتوای آنها را با ذکر منبع در بخش مقالات خود قرار دهید. البته بهتر این تکنیک را هفتگی یا ماهانه انجام دهید. این کار باعث می شود که سایت های رقیب شما اقدامی مشابه شما انجام داده و که باعث لینکدهی به سایت شما می شود.

مقالات آموزشی تولید کنید

همیشه مردم دنبال جواب سوال “چگونه ” هستند پس باید در تولید محتوای خود بتوانید به اینگونه سوالات پاسخ دهید. خیلی از کاربران هستند که دارای ایده های آموزشی می باشند، شما می توانید با کمک آنها یک مقاله آموزشی تولید کنید و همچنین به آنها کمک کرده اید که مطلب و محتوای آنها در اینترنت نشان داده شود. یک مزیت این روش این است که نویسندگان محتوای شرکت شما، در رزومه کاری خود اسم شرکت و وبسایت شما آورده که کمک به برندسازی شما نیز میکند.

تمامی رازها و افسانه های کسب وکار خود را بیان کنید

هر کسب و کاری برای خود دارای رازها و افسانه های زیادی است که گاهی این مسائل باعث اشتباه کاربر و اطلاع نادرست به آنها می شود. شما باید تمامی این رازها و شایعات  را بیان کنید و بیان و دلیل های کافی آنها را رد یا اثبات کنید.

فرمت مقالات خود را در تولید محتوا بروز کنید

همیشه راه های جدید تولید محتوا ایجاد می شود. شما باید به عنوان یک بازاریاب محتوا، اطلاعات خود را در این زمینه به روز کنید. بهترین نقطه شروع هم مقالات قدیمی و بازنشر مجدد آنها است البته به طوری که لینک آدرس عوض نشود یا موضوع اصلی مقاله تغییر نکند. امروزه تولید اینفوگرافیک یا عکس بیشترین تاثیر را برمخاطب دارد، همچنین نوع فونت هایی هم که استفاده می شود بر میزان خوانایی تاثیر بسزایی دارد پس باید دراین خصوص اطلاعات خود را بروز کنید و از تکنیک های فرمتی جدید استفاده کنید.

سئو مکانیکی

هنگامی که تولید محتوای شما تمام شد، کار و وظیفه اصلی شما شروع می شود. محتوای خود را براساس سئو بنوسید. یعنی تمامی تکنیک ها مانند به کاربردن کلمات کلیدی، عنوان ها و چگالی را براساس آخرین الگوریتم سئو رعایت کنید.

نکات نگارشی را در تولید محتوا به درستی رعایت کنید

یکی از نکات پایه و اولیه ای که باید قبل از انتشار مطلب به آن توجه ویژه نمود، نکات نگارشی است. به کار بردن صحیح این نکات مانند ویرگول، کاما و نقطه  وغیره از اهمیت ویژه ای در تولید محتوا برخوردار است. به کار بردن اشتباهی هرکدام از این قواعد، باعث کج فهمی مطلب توسط خواننده می شود و تمامی زحمات شما را هدر می دهد.

مطالب طولانی بنویسید

اندازه یک محتوای استاندارد برای وبسایت، بین ۲ تا ۳ هزار کلمه می باشد. حداقل تعداد کلمه ای که میتوانید به کار ببرید ۵۰۰ کلمه است.اگر مطلب شما کمتر از ۵۰۰ کلمه باشد، از نظر گوگل ممکن است جریمه شوید چون اصلا بلاگ در نظر گرفته نمی شود و اگر بیشتر از ۴ هزارکلمه باشد، بهتر است آن را در دو مقاله تقسیم کنید.

متا تگ ها عنوان  را جدی بگیرید

اولین قسمتی که توسط گوگل خوانده می شود، متا تگ عنوان می باشد. پس باید مناسب با متن بنویسید چون اگر گوگل متوجه شود که عنوان شما هیچ ارتباطی با محتوای شما ندارد، وبسایت شما را جریمه خواهد کرد.

متا تگ توضیحات را فراموش نکنید

این متاتگ هم مانند عنوان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به بهینه سازی رتبه وبسایت شما کمک بسیاری می کند. وقتی که وبسایت شما توسط موتور جستجو در صفحه نشان داده می شود، توضیحات شما، زیر عنوان سایت شما نشان داده می شود. گوگل یکی از متاتگهایی را مورد بررسی قرار می دهد، همین متا تگ توضیحات می باشد. در مقاله های کمتر از ۵۰۰ کلمه نوشتن این متاتگ الزامی است اما در اکثر مقالات اگر هم ننوشتید، خود گوگل متوجه می شود و به نوعی تولید می کند.

کلمات کلیدی را به درستی استفاده کنید

هیچ موردی مانند کلمات کلیدی، نمی تواند رتبه وبسایت شما را خراب کند. متسفانه اکثر تولیدکنندگان محتوا فکر می کنند هر چه بیشتر کلمه کلیدی را استفاده کنند، شانس نشان دادن مقاله آنها بیشتر است. براساس چگالی کلمات کلیدی، متوسط استفاده هر کلمه، ۲ الی ۳ درصد کل کلمات در یک مقاله می باشد.

از تکنیک های کلاه سیاهی در تولید محتوا اصلا استفاده نکنید

گوگل اصلا تکنیک های کلاه سیاهی را دوست ندارد و سریعا متوجه شده و هر وبسایتی را که از این تکنیک ها استفاده کرده باشد مورد جریمه گوگل قرار می گیرد.

ایجاد لینک های داخلی بین صفحات وب سایت

شما زمانی که یک صفحه ای را ایجاد می کنید، بعد از مدتی توسط گوگل ایندکس می شود. اگر این صفحه بعدا خوانده نشود، رتبه ای که وبسایت شما توسط این صفحه بدست آورده است، کم کم از بین میرود پس شما باید با استفاده از تکنیکهایی مجدد این صفحه را به گوگل نشان دهید و بهترین تکنیک ایجاد لینک های داخلی بین صفحات است مخصوصا بین مقاله های مختلف.

معرفی منبع و لینک به آن

اگر مقاله خود را وبسایتی دیگر رونوشت کرده اید، بهتراست منبع آن را ذکر کنید و لینک به منبع آن را قرار دهید تا توسط گوگل جریمه نشوید و اینکه کاربر به شما اطمینان میکند که محتوای تولیدی شما دارای اعتبار می باشد.

شکل و زیرعنوان را فراموش نکنید

در تولید محتوا باید به چند نکته دقت داشته باشید : اول اینکه نوشتن متن خالی باعث اذیت شدن کاربر می شود و میتوان گفت که اصلا متن شما به هیچ وجه خوانده نمی شود. باید سعی کنید متن خود را بشکنید و برای هر قسمت یک زیرعنوان جداگانه و عکس به کار ببرید چون باعث بهتر خوانده شدن متن می گردد و کاربر متن شما بهتر درک میکند.

محتوای شما باید در گوشی موبایل به درستی نشان داده شود

امروزه اکثرا کاربران از طریق گوشی موبایل خود به اینترنت متصل می شوند پس محتوای شما باید به خوبی در گوشی ها نمایش داده شود. مهمترین بخش اندازه قلم متن می باشد.

خود را معرفی کنید

برای کاربری که برای بار اول مقاله شما را می خواند، خیلی مهمه که بداند شما کی هستید؟ بهتر است در بخشی از مقاله، شرکت و خدمات خود را معرفی کنید مثلا می توانید برای مثال از شرکت خود استفاده کنید و تجربیات خود را قرار دهید، چون هم مثال را برای کاربر ملموس تر کرده اید و همچنین خود را معرفی کرده اید.

مقالات مرتبط را بخش بندی کنید

یکی از استراتژی های تولید محتوا این است که هر محتوا و مقاله ای که ایجاد می شود، در یک بخش قرار گیرد چون هم کاربر میتواند با توجه به علاقه خود وارد بخش مربوطه شود و هم لینک دهی داخلی آن آسان تر است.

تولید محتوا تخصصی

تولید محتوا یا Content Creation دغدغه‌ی تازه‌ای نیست.

تقریباً از زمانی که صنعت چاپ به وجود آمد و ظرفیت تولید به تدریج بیشتر از محتوای در دسترس شد، تولید محتوا و پیدا کردن محتوای مناسب برای نشر به یک چالش جدی تبدیل شد.

صنعت نشر در اروپا بلافاصله پس از اختراع ماشین چاپ، به سراغ چاپ انجیل رفت که هم کسی مدعی دریافت حق‌التالیفش نبود و هم متقاضیان فراوان داشت.

اما بعد از مدت کوتاهی، ماجرای تولید محتوا جدی‌ شد و بحث سفارش مقاله به یک شغل تبدیل شد. سردبیرهای نشریات، وظیفه‌شان این بود که موضوعات مناسب برای نشر را جستجو کنند و سپس تولید محتوای متناسب را به نویسندگان و ژورنالیست‌ها سفارش دهند.

چالش محتوا در عصر رسانه های الکتریکی

با گسترش رادیو و تلویزیون و قبل از توسعه‌ی علم الکترونیک و دیجیتال، اصطلاح رسانه های الکتریکییا Electric Media مطرح شد.

بزرگان و تحلیل‌گران رسانه از همان زمان، بحث فراگیر شدن رسانه و دسترسی انبوه به محتوا و رسانه را مورد توجه قرار دادند.

نورمن آنجل، مارشال مک لوهان،  ژان بودریار، نیل پستمن و اروینگ گافمن از جمله افرادی بودند که چالش محتوا را در عصر رسانه های الکتریکی مطرح می‌کردند.

تولید محتوا تخصصی

تولید محتوا تخصصی

اما طبیعتاً چون در آن مقطع، تولید محتوا هم‌چنان محدود به بخش کوچکی از جامعه بود، هر زمان از چالش محتوا صحبت می‌شد، بیشتر نگرانی از حجم بالای مصرف محتوا و تاثیر رسانه های انبوه بر تفکر جمعی بود.

تولید محتوا در عصر رسانه های الکترونیکی و شبکه های اجتماعی

با ارزان شدن تکنولوژی دیجیتال و فراگیر شدن دسترسی به ابزارهای تولید محتوا (موبایل، دوربین دیجیتال، لپ‌تاپ، اینترنت، وب و سایر ابزارهای مشابه) چالش جدیدی در فضای محتوا ایجاد شد.

در کنارِ مشکل مصرف محتوا و غرق شدن زیر حجم محتوای فراوان – که حداقل در یک قرن اخیر، متفکران و تحلیل‌گران را مشغول خود کرده است – مسئله‌ی تولید محتوا هم مطرح شد.

این بار دیگر تولید محتوا یک بحث تخصصی حوزه‌ی رسانه نیست و تقریباً همه‌ی ما به نوعی درگیر آن هستیم.

چگونه تولید محتوا کنیم؟ ؛تمامی روش های تولید محتوا

شاید سوالی که امروز اکثر وبمستران و مدیران سایت ها رو درگیر خودش کرده این باشه که چگونه تولید محتوا کنیم؟

چرا باید محتوای اصیل تولید کنیم ؟

اگر شما میخواهید محتوایی داشته باشید که با استفاده از آن بازدیدکننده هدف کسب و کار خود را پیدا کنید و با استفاده از این بازدید ها به کسب درآمد برسید باید این را مد نظر داشته باشید که هیچ وقت از محتوای کپی استفاده نکنید.
همانطور که آکادمی وبمستر گوگل درباره تولید محتوا گفته تولید محتوای یونیک و اصیل به یک تجربه ی خوب کاربری تبدیل میشود و باعث اعتماد بازدیدکننده از سایت شما میشود .

موتور جستجوی گوگل نیز جریمه های سنگینی را برای سایت هایی که از محتوای دیگر سایت ها کپی میکنند گرفته است.

پس در قدم به اهمیت محتوای یونیک پی میبریم ، حالا ؛

چگونه تولید محتوا کنیم؟

ما غیر از کپی کردن محتوا ؛ برای تولید محتوای اصیل سه راه داریم

۱_تولید محتوای بازنویسی

حالا که گوگل محتوای کپی رو تشخیص میده میتونیم یک محتوا رو از یک سایت فارسی بازنویسی کنیم. این کار هم خوبی هایی داره هم بدی هایی که برای شما شرح میدیم.

از خوبی های این روش میشه به سهولت و آسانی تولید محتوا اشاره کرد.

اما اگه بخوایم از بدی های این روش تولید محتوا بپردازیم مهمترینشون :

ضربه به برند

توجه داشته باشید که “اعتماد بازدیدکننده” مهمترین فاکتوری است که سایت شما باید آن را کسب کند.اگر مطالب سایت شما مانند دیگر سایت ها باشد (با تغییر جزئی نگارشی ) آیا این اعتماد نزد بازدیدکننده بوجود میآید که سایت شما یک سایت معتبر است ؟

برای آشنایی بیشتر با برندینگ آنلاین پیشنهاد میکنیم ، این محتوای وب اپراتور را از دست ندهید.

برندینگ آنلاین چه اهمیتی دارد و چطور باید آن را تقویت کرد؟

تجربه بد کاربر از محتوا

خودتان را در نظر بگیرید ! اگر به یک محتوای تکراری صرفا با چند تغییر نگارشی در محتوا در یک سایتی بر بخورید ! آیا دوباره آن مطلب را میخوانید ؟ یا سریعا صفحه سایت را میبندید و به دنبال مطالب جدید میگردید ؟

بله این دقیقا همان چیزی است که موتور جستجوی گوگل به آن اهمیت میدهد ، بازدید کننده چه زمانی را در سایت شما میگذراند ! آیا به مطالب دیگر سایت شما سر میزند ؟ پس اگر محتوای شما همانند دیگر سایت ها باشد جواب خیر است . و این یعنی بی اعتمادی موتور های جستجو از جمله گوگل به سایت شما و در دراز مدت به افت بازدید سایت شما ختم میشود.

پس نتیجه میگیریم که این کار شاید در کوتاه مدت برای بازدید خوب باشد اما در دراز مدت نه تنها سود ندارد بلکه باعث بدنامی سایت شما نیز میشود.

چطور در تولید محتوا از قدرت نگارش خلاقانه استفاده کنیم؟

۲_تولید محتوای تخصصی

این روش که یکی از روش های خوب تولید محتواست به این صورت است که شما با تخصص خودتون (مثلا تربیت حیوانات خانگی) شروع به تولید محتوا میکنید :

تربیت گربه ، تربیت سگ ، فرق تربیت سگ و گربه و…

این روش نیز بدی ها و خوبی های خودش را دارد.

از خوبی های این روش میتوان به اصیل و ناب بودن محتوا پرداخت . اما همانطور که میدانید ما باید اصولی را در تولید محتوا به کار ببریم به نام اصول سئو محتوا
آموزش این اصول را میتوانید در مطالب و مقالات سایت وب اپراتور بیاموزید.

اما نکته ای باید در نظر بگیرید این است که  استفاده بیش از حد سئو در سایت و محتوا باعث جریمه گوگلمیشود ، و بی اعتنایی و انجام ندادن این روش ها هم سودی برای شما نخواهد داشت ، مثل راه رفتن در لبه یک بام شیب دار است ، شما امکان دارد هر لحظه از هر دو طرف بیافتید . پس باید با احتیاط قدم بردارید یا از یک متخصص سئو محتوا در تولید محتوا کمک بگیرید.

۳_روش ترجمه ی محتوا

این روش یکی از بهترین روش های تولید محتواست .شما میتوانید محتوای خودتان را از سایر کشور های دنیا به تمامی زبان ها ترجمه کنید و محتوای یونیک سایت های دیگر را به زبان پارسی برای بازدیدکنندگانتان برگردان کنید.

از خوبی های این روش میتوان به

  • به روز بودن محتوای شما به علم دنیا
  •  سهولت انجام کار
  •  کیفیت محتوا

این روش تولید محتوا بسیار محبوب است . بسیاری از مدیران و وبمستران هوشمند ایرانی از این روش برایتولید محتوای سایت استفاده میکنند.

حتما این سوال برای شما هم پیش آمده که تولید محتوا چیست ؟ تولید محتوا در واقع توانایی و قابلیتی است که برخی شرکت های طراحی وب و یا شرکت هایی که به طور اختصاصی محتوای سایت را تامین می نمایند، اخیرا به آن روی آورده اند. ” تولید محتوا چیست ؟ ” آن ها با بهره گیری از افراد متخصص و مترجم ها با تمرکز بر روی پروژه طراحی سایت با توجه به نیاز، تخصص و خواسته شما از طراح شروع به محتوا دهی سایت شما می کنند. ” تولید محتوا چیست ؟ ” به اینگونه که در صفحات سایت شما با توجه به عنوان صفحه و مبحث پیش رو، مطالب مرتبط، تصاویر، فایل های قابل دانلود، دیتابیس و… قرار خواهند داد که در اصل همین تولید محتوا باعث شکل گیری سایت شما می گردد.

تعریف محتوا

محتوا در واقع به واحد های مجزای اطلاعاتی اطلاق می گردد که به صورت الکترونیکی مشاهده گردیده و قابل مدیریت باشد. محتوا می تواند در قالب یک صفحه وب، یک فایل ویدئویی، فایل صوتی، انیمیشن، عکس، متون قابل ویرایش و در کل تمامی اجزا و ابزاری که از به هم پیوستن آن ها یک وب سایت شکل می گیرد، باشد.
یک وب سایت زمانی که به مرحله طراحی می رسد، یکی از گزینه های پیش روی شما برای گرد آوری آن، انتخاب محیط گرافیکی مناسب و نهایتا پیاده سازی و طراحی این محیط برای وب سایت شماست. یک محیط گرافیگی خوب در واقع باید دارای خلاقیت و سلیقه بی نظیر یک طراح باشد تا کاربر با دیدن آن اول از همه دچار سردرگمی نگردد و در مرحله بعد در عین اینکه از سایت برای رفع نیازهای خود استفاده خواهد کرد، از محیط آن نیز لذت برد؛ در واقع طراحی بصری محیط وب تاثیر بسیار زیادی در جذب مخاطب سایت خواهد داشت.
حال به چه منظور این مبحث را عنوان نمودیم؟ پاسخ آن مشخص است؛ با طرح این موضوع و اهمیت بسزای محیط گرافیکی یک وب سایت، در واقع سعی بر آن داریم تا از مهمترین بخش مربوط به طراحی وب سایت برای شما بگوییم، که این همان محتوا است. اینگونه بیان نماییم : هر چقدر محیط گرافیکی وب سایت شما زیبا، درخشان، چشمگیر، خاص و نهایتا کاربر پسند باشد، تا زمانی که محتوایی مناسب و مرتبط با موضوع سایت در آن نباشد، در واقع این سایت هیچ ارزشی از لحاظ علمی و تخصصی مربوط به پیام و خدماتی که قرار است برای بیننده داشته باشد را، نخواهد داشت.
در نتیجه گیری نهایی می توان گفت : تولید محتوا هنری است بسیار ظریف و تخصصی است بسیار بزرگ که در عرصه طراحی وب سایت بیشترین اهمیت را دارا بوده و در واقع ستون محکم و استوار یک وب سایت خوب بهره مندی از محتوایی است سودمند و مفید در ارتباط با موضوع سایت، که باید بیشتر از هر چیز دیگری به آن توجه گردد.

نکاتی که در تولید محتوا باید به آنها دقت نمود

مواردی که تولید محتوا تحت تاثیر آن ها بهترین بازدهی را خواهد داشت :
۱ – انتخاب یک موضوع مناسب : در نظر داشته باشید موضوعی مرتبط و مناسب با مطلبی که در سایت درج خواهیم نمود، یکی از عوامل تاثیرگذار در تولید محتوای سایت می باشد. همیشه دقت نمایید تا در انتخاب موضوع محتوای خود نزدیکترین چیزی که بیانگر فعالیت وب سایت است را در نظر بگیرید.
۲ – نحوه ارائه محتوا : یک محتواگذاری خوب و مناسب باید به گونه ای انجام شود تا بیننده سایت به محض دیدن آن سریعا بتواند، از گیرایی بالای یک نوشته، تصویر، فیلم، و یا دیتا بیسی که در سایت ایجاد شده مطلع گردیده و به بهترین شکل ممکن متوجه منظور محتوا گذار بشود.
۳ – استفاده از جذابیت های بصری و گرافیگی : در کنار مطالب نوشتاری در یک وب سایت، استفاده از تصاویر مفهومی و به کارگیری از ابزارهای گرافیکی مناسب و جذاب برای طراحی محیط وب اهمیت بالایی برای بیننده سایت شما دارد که این همان رابط گرافیگی کاربری در محیط مجازی برای جلب نظر هر چه بیشتر بیننده نیز می باشد.
۴ – بررسی نیازها و بازخوردها : حتما در سایت های مختلف باید دیده باشید که طراح به خواسته صاحب سایت محیطی را برای ارائه نظرات کاربران یا بینندگان عمومی در نظر می گیرد تا آنها درباره مطلب درج شده در وب سایت اعمال نظر کرده و از مفید یا نا مفید بودن آن مدیران و بینندگان بعدی سایت را مطلع سازند. این کار علاوه بر اطلاع رسانی عمومی به طراحان سایت کمک می کند تا با توجه به نظرات و بازخوردهای موجود، با دیدگاهی جدید نسبت به برخی از مسائل، مطالب و محتواگذاری های جدید خود را با دیدی بهتر از قبل عنوان نمایند.
۵ – افزایش مطالعات در زمینه کاری : یک محتواگذار موفق کسی است که همیشه و در هر زمینه ای دارای مطالعات گسترده و مفهومی در مورد موضوعات مختلف را دارا باشد. در واقع او باید بتواند در هنگام عمل و شروع یک محتواگذاری اطلاعات جامعی از موضوع مورد بحث را داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن منظور را به بیننده منتقل نماید. در کل مطالعات هر چه بیشتر باشد، طراح یا محتواگذار یک سایت در انجام وظیفه خود، موفق تر و به هدف پیش رو نزدیکتر خواهد بود.

ارزش بالای تولید محتوا در سئوی سایت

یکی از مهم‌ترین روش‌های جذب مخاطبان به سایت، تولید محتوای جذاب و مطابق اصول سئو است. بازاریابی محتوایی ابزاری است که سال‌ها و ماه‌ ها با کمترین هزینه، مخاطبان و مشتریان جدید را برای شما به همراه خواهد آورد. تولید محتوای سایت با کیفیت و با اصول فنی و لازم برای دریافت رتبه‌ بالاتر توسط گوگل، علاوه بر تخصص فنی، به دانش و تجربه‌ سئو نیازمند است. به عنوان مثال یکی از راه کارهای استفاده از تولید محتوا برای افزایش جایگاه سایت شما در موتورهای جستجو، ارزش نهادن و وقت گذاشتن برای سایت است. به عنوان مثال شما می توانید با صرف چند ساعت وقت در طول روز و افزودن مطالب آموزشی، اخبار مربوط به سایت و خیلی از مطالب دیگر به بالا بردن رنک سایت خود نزد موتورهای جستجو کمک نمایید.

تولید محتوای اصولی

تولید محتوای وب سایت شما باید خاص و بی نظیر باشد!

آیا می دانید روش های تولید محتوای وب سایت شما چگونه است؟ آیا از شرایط مهمی که در زمینه نوشته های سایت باید در نظر گرفته شود اطلاع دارید؟

پارامترهای مهم تولید محتوای وب سایت

تولید محتوای وب سایت باید یک سی پارامترهای مهم را در بر بگیرد. به عنوان مثال در ابتدا باید فضای سایت ارزیابی شودو، برخی از سایت ها فضای باریکی برای قرار دادن محتوا انتخاب کرده اند و دو سمت سایت دارای بخش بندی هایی است که به صورت حاشیه ای دیده می شود برخی دیگر از سایت ها این روال را کمتر دانسته اند و سعی به ایجاد فضای بیشتری برای قرار دادن محتوا دارند به این ترتیب در ابتدا باید فضای سایت مورد ارزیابی قرار بگیرد تا مشخص شود که آیا فضای سایت به اندازه کافی است یا خیر. اگر سایت شما به طور کلی از فضای کمتری برخوردار بود باید نوشته ها به شکل تیتروار ایجاد شود. نوشته های تیتری به نوشته ای گفته می شود که بدون فعل در نظر گرفته شده و اغلب به صورت عنوان و زیر عنوان است برای سایت هایی که فضای مطلب گذاری کمی دارند این گزینه بسیار عالی است. قوانین تولید محتوای وب سایت برای هر شرایط با هم فرق دارد.

به عنوان مثال اگر سایت در زمینه فروش یک محصول صحبت می کند استفاده از بخش هایی که محصول را به طور غیر حرفه ای توضیح دهد اشتباه است. یک مثال می زنیم. ما اگر بخواهید تولید محتوای وب سایت فروشگاهی داشته باشیم در ابتدا سعی می کنیم ارزیابی کنیم که محصول مورد نظر بر اساس کیفیت و کمیت چه رتبه ای دارد، اگر محصول کیفیت بالایی داشت قطعاً دست ما برای نوشتن یک مطلب بازتر است اما اگر محصول دارای کیفیت کم اما تعداد بالا و به نوعی کمیتی بالا بود نیاز است برای تولید محتوای وب سایت کمی دست نگه داریم و نوشته های مان در زمینه کیفیت رنگ و بویی درست داشته باشد. این موضوع را به شکل دیگری ارزیابی می کنیم ، عموماً سایت هایی که به نوشتار خود اهمیت نمی دهند از نظر گوگل پنالتی هستند. سایت پنالتی به سایتی گفته می شود که قرار سئو را رعایت نکرده و محتوای تولید شده طبق نیاز کاربر نیست و تنها یک سری فعل و فاعل در کنار هم استفاده شده است. به این ترتیب باید ساختار تولید محتوای وب سایت به طور دقیق رعایت شود.

بهترین تولید محتوای وب سایت

تولید محتوای وب سایت عالی چطور باید باشد؟ آیا برای تولید محتوای وب سایت باید هزینه زیادی در نظر گرفت؟ دقت نمایید که تولید محتوای وب سایت یک امر تخصصی است اینکه بخواهید یک نویسنده که هیچ از قوانین سئو نمی داند را برای تولید محتوای وب سایت انتخاب نمایید شاید از نظر هزینه کمی برای شما مناسب باشد اما در مجموع سایت شما رتبه ای نخواهد گرفت. گاهاً دیده شده است که یک متن دارای ۴ پاراگراف و یا عنوان است اما کلمات کلیدی در یک پاراگراف بسیار تکرار شده است و جنبه افراطی دارد ولی در پاراگراف دیگر چنین چیزی دیده نمی شود و استفاده از کلمه کلیدی بسیار کم بوده و یا اصلاً استفاده نشده است. این روال به نوبه خود می تواند سایت را به خطر اندازد در واقع گوگل به سادگی تشخیص می دهد که نوشته های به کار رفته به هیچ عنوان از نظر سئو قابل قبول نیست حتی اگر توضیحات ارائه شده درست باشد باز هم سایت در وضعیت پنالتی قرار می گیرد در چنین شرایطی نویسنده ای که برای تولید محتوای وب سایت انتخاب شده است دانش کافی در مورد محصول و یا خدمت مورد نظر داشته اما چون قوانین سئو را به درستی یاد نگرفته است نتوانسته رتبه خوبی از سوی گوگل داشته باشد بنابراین چه خوب است بتوانید نگاهی دقیق به محتوای نوشته شده داشته باشید و کلماتی که به کار می رود جنبه ساخت یافته داشته باشد.

تولید محتوای اصولی

تولید محتوای اصولی

تولید محتوای وب سایت باید اصولی باشد. اصول تولید محتوای وب سایت به این شکل است که هر بخش می بایست از بخش دیگر یک تمایز مهم داشته باشد اما روال به صورت پیوسته پیش برود. بنابراین پیوستگی تولید محتوای وب سایت بسیار مهم است، یعنی باید بخش هایی که استفاده  می شود به صورت داستان شکل به دنبال هم باشد به این صورت کاربر می تواند به سادگی از فضای موجود استفاده کرده و به سراغ بخش های بعدی برود. یک موضوع مهم دیگر در این زمینه دیده می شود. افرادی که قصد دارند نوشته های خود را به صورت خاص داشته باشند باید در هر بخش از نوشتار یک اصل تمایز داشته باشند به طوری که با خواندن هر بخش اطلاعاتی به اطلاعات فرد اصلی اضافه شود. در نظر داشته باشید که عموم افراد نوشته های خود را به صورت ساده در سایت قرار می دهند که اشتباه است. رعایت اصول نگارشی برای تولید محتوای وب سایت بسیار مهم است که در بخش بعد توضیح داده شده است.

علائم نگارشی تولید محتوای وب سایت

تولید محتوای وب سایت باید با رعایت اصول نگارشی همراه باشد. باید نوع به کار بردن فعل و فاعل صحیح باشد. نیاز است که هر بخش از نوشتار به طور کوتاه جمله بندی شوند به طوری که خواننده در زمان خواندن یک بخش متوجه شود که هدف اصلی چیست. رعایت علائمی مانند نقطه، ویرگول، مکث و مکث های چندگانه باید در کل نوشتار احساس شود این گزینه ها سبب می شود که امتیاز تولید محتوای وب سایت بالاتر برود و به بهترین شکل رعایت شود. یک نکته مهم را ارزیابی می کنیم. اگر شما می خواهید سایتتان رتبه خوبی داشته باشد باید در انتخاب روش تولید محتوای وب سایت دقت نمایید چه خوب است که محتوای نوشته شده همیشه یونیک و ارزشمند باشد و به طور دقیق اعمال شود. تولید محتوای وب سایت باید بتوان سازگار با رنج سنی مختلف باشد. چه خوب است از فضایی استفاده شود که بتواند بهترین روش های نوشتاری را پوشش دهد. بهتر است ساده سازی های نگارشی در وضعیت نرمال صورت بگیرد و هیچ نوع افراطی در این زمینه دیده نشود. باید همیشه بهترین جستجو برای سایت انتخاب شود.

کیفیت در بطن محتوا

همانطور که گفتیم، تولید محتوای خوب یک انتخاب است. شما قادر هستید که زمان و انرژی خود را روی تولید محتوای خوب و سئو شده و موفقیت برند خود بگذارید و بدین طریق به بهینه‌سازی سایت خود کمک کنید، یا راه آسان‌تر و برعکس  را انتخاب کنید و محتوای ضعیف بنویسید.  توصیه میکنیم که سبک نوشته خود را از کسی تقلید نکنید  و در هنگام نوشتن محتوا فقط در مورد موضوع هدفتان در محتوا تمرکز کنید. و تلاش کنید حجم محتوای تان را نسبت به موضوع آن محتوا بلند یا کوتاه کنید. این تناسب در حجم و کیفیت بسیار اهمیت دارد. اگر احساس میکنید به گزافه گویی افتاده اید از نوشتن بیشتر خود داری کنید.

قبل از نوشتن یک محتوای خوب در ذهن خود به این پرسش ها پاسخ دهید:

  • آیا مطلبی که میگذارید برای خواننده واقعا مفید است؟
  • از نوشتن این مطلب چه هدفی دارید؟
  •  آیا به مطلب خود اعتماد و اعتقاد ۱۰۰% دارید ؟

به یاد داشته باشید قرار نیست ما در تولید محتوا دایره‌ی واژگان خود را به رخ مخاطب بکشیم

محتوای ترند را بیابید

برای یافتن ایده های جدید برای نوشتن میتوانید همیشه روی محتوای ترند شده یا بقولی محتوای هیت شده حساب کنید. این نوع محتوا جواب خود را پس داده است. از بازخورد افراد با محتوای ترند شده میتوانید برای نوشتن مقاله خود بهره ببرید. و نهایتا کارران فراوانی را برای محتوای خود جذب کنید.

انتخاب یک عنوان زیرکانه

رک بگوییم که انتخاب عنوان تکراری در سئو فاجعه است. اگر بدنبال سریعترین راه برای عدم موفقیت هستید ، از عنوان های تکراری استفاده کنید. ۸۰ درصد از مردم تنها عنوان‌ها را می­ خوانند . عنوان می بایست برای نوشته تان ارزش آفرینی کند و چکیده ای از محتوایش باشد. سعی کنید میرزا نویس نباشید و وقتی برای مطلب یا محتوایی اصیل زمان خرج میکنید، باجستجویی در گوکل عناوین خوب و استفاده نشده را برای محتوای تان استفاده کنید.

توصیه های برای عنوان محتوای خوب

  • طول عنوان محتوا باید متناسب باشد . (نه کوتاه و نه بلند )
  • استفاده از نام برند در  عنوان (استفاده بیش از حد باعث لطمه به برند شما میشود)
  • استفاده از کلمات جذاب در عنوان
  • عنوان محتوا میبایست مخاطب  را نسبت به خواندن آن ترغیب کند و نتواند بی‌توجه از کنار آن عبور کند

ایده های ناب برای نوشتن محتوا

یکی از مهمترین قدم های نوشتن محتوا، داشتن ایده اولیه است. شما تا ندانید در مورد چه موضوعی میخواهید بنویسید، نمیتوانید قدم های بعدی را بخوبی بردارید. اما از کجا برای محتوای خود سوژه پیدا کنیم؟

یکی از موثر ترین راه ها توجه به قسمت کامنت یا نظرات سایت خود شما و یا رقیبان شماست. این نظرات مملو از ایده های ناب برای محتوا نویسی ست. یا میتوانید از تیم پشتیبانی بخواهید آخرین سوالات مخاطبین را برای شما لیست کنند. همچنین ایمیل های مشتریان خود را دست کم نگیرید. مواردی که ذکر شد منابع عظیمی از ایده های ناب محتوای خوب هستند که اغلب توسط افراد دست کم گرفته می شوند. این نوع پاسخ به خواست مخاطب بهترین نوع تولید محتواست. نگذارید ساده بودن سوالات شما را فریب بدهد. شما با قرار دادن خود در جایگاه مخاطب میتوانید نیاز او را مرتفع سازید. به شما قول میدهیم با این نگرش، ایده های نابی خواهید یافت.

منابع:

https://vinto.ir/%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C%D8%AA/

https://rayamarketing.com/blog/Parameters-Content-Writing

https://weboperator.ir/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85%D8%9F/

https://siteeno.com/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/

https://motamem.org/%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9%DB%8C/

https://seokar.com/news/generate-content

نویسنده : توحید عزیززاده

متخصص تولید محتوا بهینه با قواعد سئو

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با مشاورین تارنا ترجمه تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تارنا ترجمه با تجربه ۳ ساله در حوزه ترجمه متن فارسی به انگلیسی و بالعکس در خدمت شماست